Raport SPSP

Stowarzyszenie Producentów Systemów Pompowych przygotowało raport dotyczący braku zasadności certyfikacji zestawów hydroforowych według interpretacji Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dn. 17 listopada 2016 r.

Raport powstał w celu przekazania Instytucjom Państwowym, firmom i zrzeszeniom działającym w branży oraz wszystkim zainteresowanym istoty problemu jakim jest certyfikacja zestawów hydroforowych wg. bieżących interpretacji Rozporządzenia W raporcie SPSP porusza następujące kwestie:

  • Dlaczego zestawy hydroforowe, które nie są wprost wymienione w załączniku do Rozporządzenia powinny być wg zeszłorocznych interpretacji certyfikowane?
  • Dlaczego produkty o różnej funkcji i przeznaczeniu (zestaw hydroforowy i pompownia pożarowa) w myśl interpretacji z zeszłego roku miały być certyfikowane wg tych samych norm?
  • Dlaczego niemiecki koncern Wilo otrzymał Krajową Ocenę Techniczną podczas gdy inni producenci pracują wraz z CNBOP nad wytycznymi? Czy możliwy jest monopol w tym zakresie w naszym kraju?
  • Czy jesteśmy jedynym krajem w Europie, który wymaga certyfikacji zestawów hydroforowych?
  • Jaki wpływ na środowisko naturalne mają proponowane interpretacje Rozporządzenia?
  • Czy istnieje zagrożenie dla sektora MSP w związku z proponowaną interpretacją Rozporządzenia?
  • Czy istnieje jakikolwiek wpływ zmian na każdego z mieszkańców w naszym kraju?

Ze względu na niewątpliwą wieloaspektowość zagadnienia w raporcie przedstawiamy krok po kroku dlaczego problem powstał, jakie są w związku z nim zagrożenia i jakie rozwiązania należy wdrożyć.

Pełna treść raportu oraz pismo przewodnie dostępne są w zakładce Publikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *